grudzień 2021
P W Ś C P S N
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  

Dzienne Archiwa: 20 grudnia 2021

Autor grafiki: Michał Oleski

Członkowie MKP OŁ SEP bardzo polubili coroczne Spotkania Mikołajkowe w restauracji „Czarna Owca”. Wpisały się one w działalność Koła, jako stały punkt integracyjny, podsumowujący nasze dokonania w danym roku kalendarzowym. Jak dotąd od 2014 roku, tylko jeden raz, w roku 2020, Spotkanie się nie odbyło z uwagi na obostrzenia sanitarne z powodu pandemii COVID-19.

W bieżącym roku, mimo pandemii, ale w obowiązującym reżimie sanitarnym, spotkaliśmy się w Czarnej Owcy 8 grudnia. Nasze spotkanie, po raz kolejny, uświetniła obecność Pana Prezesa Władysława Szymczyka i Pani Dyrektor Biura Anny Grabiszewskiej.

W odświętnym wystroju sali najpierw odbyła się część oficjalna, podczas której Prezes Koła Henryka Szumigaj przedstawiła sprawozdanie z działalności Koła w roku 2021, a następnie złożyła koleżankom i kolegom życzenia świąteczne.

Miłym akcentem były upominki dla każdego uczestnika: piękne, wykonane szydełkiem dzwoneczki od Lucyny Drygalskiej, paczuszki z sianem od Urszuli Kaczorkiewicz, czekoladowy Mikołaj od kolegów z Zespołu Szkół Nr 2 im. Janusza Groszkowskiego w Pabianicach oraz kalendarzyki na 2022 rok od Zarządu Oddziału.

Drugą część Spotkania stanowił poczęstunek, mający charakter uroczystej kolacji Mikołajkowej. Atmosfera jak zwykle była ciepła i serdeczna, a koleżeńskie rozmowy utwierdziły nas w przekonaniu, że w kolejnym roku, z tym samym zaangażowaniem będziemy podejmować działania na rzecz Stowarzyszenia i Oświaty, osiągając, szeroko rozumiane, cele edukacyjne.

Na zakończenie Spotkania zrobiliśmy, jak zwykle, wspólne pamiątkowe zdjęcie.

Opracowanie: Henryka Szumigaj i Alicja Oleska

Foto: Archiwum Henryki Szumigaj

W dniu 20.11.2021 członkowie Międzyszkolnego Koła Pedagogicznego OŁ SEP uczestniczyli w wyciecze do Centrum Nauki i Techniki EC1 w Łodzi. Organizatorem wycieczki było Koło VEOLIA, działające pod przewodnictwem Prezesa Jacka Kuczkowskiego.

Program wycieczki (z udziałem przewodnika) obejmował ścieżkę edukacyjną „Przetwarzanie energii”, a także ścieżki: „Mikroświat-Makroświat” oraz „Rozwój wiedzy i cywilizacji ”. Uczestnicy wycieczki obejrzeli też tablicę  ufundowaną przez Zarząd OŁ SEP, upamiętniającą 100 – lecie OŁ SEP.

W dziale historia EC1 z przyjemnością obejrzeli i wysłuchali wypowiedzi wieloletniego dyrektora EC1, a naszego byłego prezesa Oddziału, Pana Andrzeja Boronia.

Zwiedzanie trwało sporo czasu, ale wzbudziło wiele pozytywnych wrażeń oraz uznanie dla takiej koncepcji eksponowania osiągnięć nauki i techniki.

Opracowanie: Henryka Szumigaj i Alicja Oleska

Foto: Archiwum Lucyny Drygalskiej i Ewy Potańskiej