październik 2023
P W Ś C P S N
 1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031  

Dzienne Archiwa: 23 października 2023

Z okazji Dnia Komisji Edukacji Narodowej

składam Koleżankom i Kolegom, nauczycielom  łódzkich szkół zawodowych, najserdeczniejsze życzenia

satysfakcji z pełnionej misji edukacyjnej, ciekawych inicjatyw pedagogicznych,

dobrej współpracy z organami oświatowymi, pomyślności w życiu osobistym oraz polepszenia statusu materialnego.

Prezes

Międzyszkolnego Koła Pedagogicznego SEP – Henryka Szumigaj

Tradycyjnie, w szkołach o profilu elektrycznym, elektronicznym i energetycznym współpracujących z Oddziałem Łódzkim SEP, organizowane są uroczyste obchody Międzynarodowego Dnia Elektryka. Również w bieżącym roku takie obchody miały miejsce. Jak co roku też Oddział Łódzki SEP zorganizował konkurs na Najatrakcyjniejsze obchody Międzynarodowego Dnia Elektryka w szkołach zawodowych.

Nauczyciele, organizatorzy obchodów, przedstawili do oceny Komisji Konkursowej dokumentację z przebiegu tych uroczystości. W tym roku Komisja Konkursowa, po analizie dokumentacji, przyznała 3 równorzędne nagrody dla szkół:

  • Zespołu Szkół Edukacji Technicznej im. Marszałka Józefa Piłsudskiego w Łodzi,
  • Zespołu Szkół Politechnicznych im. Komisji Edukacji Narodowej w Łodzi,
  • Zespołu Szkół Ponadpodstawowych Nr 2 w Pabianicach.

Dyplomy na ręce dyrektorów szkół wręczone zostały 22 września 2023 roku
w Urzędzie Miasta Łodzi, podczas uroczystych obchodów 600-lecia Łodzi, zorganizowanych przez Oddział Łódzki SEP.

Dyplomy odebrali: dyrektorka – Eliza Matusiak, dyrektor – Jakub Tomczewski oraz
w zastępstwie dyrektorki  Doroty Stefaniak –  kierownik warsztatów szkolnych – Włodzimierz Drewnowski. Nagrody pieniężne zostały przekazane na konta Rad Rodziców nagrodzonych szkół.

Dyplomy dla nauczycieli, organizatorów Obchodów Międzynarodowego Dnia Elektryka, członków Międzyszkolnego Koła Pedagogicznego SEP, zostaną wręczone przez prezesa Oddziału podczas Spotkania Mikołajkowego w grudniu bieżącego roku.

Gratulujemy!

 

Foto: Marek Nagański

Opracowanie: Henryka Szumigaj, Alicja Oleska

W dniach 11-13 września 2023 roku, członkowie Międzyszkolnego Koła Pedagogicznego, wraz u uczniami, wzięli udział w Międzynarodowych Targach Energetycznych ENERGETAB’2023 w Bielsku Białej.

W wyjeździe uczestniczyło 7 uczniów z Zespołu Szkół Politechnicznych im. Komisji Edukacji Narodowej w Łodzi, pod opieką kol. Witolda Jaroszewskiego oraz 3 uczniów
z Zespołu Szkół Ponadpodstawowych Nr 2 w Pabianicach, pod opieką kol. Marka Nagańskiego.

W programie pierwszego dnia wyjazdu znalazło się spotkanie integracyjne przy ognisku. W drugim dniu odbyło się zwiedzanie ekspozycji targowych, podczas którego uczestnicy wyjazdu poznawali prezentowane na stanowiskach ekspozycyjnych najnowsze produkty wystawców i nawiązywali kontakty z wystawcami. Uczniowie mieli za zadanie wybranie stanowiska, które ich najbardziej zainteresowało i zaprezentowanie go podczas konkursu: „Zadbaj o swoją przyszłość”. Konkurs ten jest stałym elementem wyjazdu na Targi do Bielska Białej.

Konkurs odbył się wieczorem po kolacji. W Komisji Konkursowej, której przewodniczył prezes Koła SEP Veolia, zasiedli obecni na wyjeździe prezesi kół Oddziału Łódzkiego SEP. Konkurs prowadziła Henryka Szumigaj – prezes Międzyszkolnego Koła Pedagogicznego SEP. Rolę obserwatorów konkursu pełnili pozostali uczestnicy wyjazdu.

Zwycięzcy trzech pierwszych miejsc otrzymali nagrody rzeczowe, w tym książkę: „Miałem ciekawe życie…Opowieści o prof. Michale Jabłońskim” pod redakcją Małgorzaty Galickiej-Jabłońskiej. Uczniowie zajmujący kolejne miejsca dostali natomiast książkę: „Analogowe przyrządy pomiarowe wielkości elektrycznych w historii rozwoju metrologii”, autorstwa Artura Szczęsnego i Zygmunta Kuśmierka oraz Biuletyn Naukowo Techniczny OŁ SEP.

Trzeci Dzień poświęcony był na zwiedzanie miejscowości Kromołów, gdzie są dwa źródła rzeki Warty, Jaskini Głębokiej w rezerwacie Góry Zborów, zamku w Bobolicach, przejście 2 km tzw. Grzędą Mirowską do zamku w Mirowie oraz na podróż powrotną do Łodzi.

Foto:  Marek Nagański

Opracowanie: Henryka Szumigaj, Alicja Oleska