styczeń 2022
P W Ś C P S N
 12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31  

Z powodu pandemii SARS-COV-2 długo czekaliśmy na możliwość zorganizowania zebrania członków Międzyszkolnego Koła Pedagogicznego OŁ SEP. Udało nam się to dopiero w dniu
16 czerwca 2021 r. Poprzednie zebranie odbyło się prawie tuż przed ogłoszeniem pandemii, 13 lutego 2020 roku.

Przyjemnie było teraz, po tylu miesiącach, spotkać się z koleżankami i kolegami bezpośrednio i porozmawiać nie tylko na tematy zawodowe. Zebranie odbywało się oczywiście przy spełnieniu warunków sanitarnych obowiązujących w tym czasie z powodu pandemii: 10 osób na sali, wszyscy w maseczkach i z zachowaniem stosownej odległości od siebie.

Zebranie prowadziła Prezes Koła – Henryka Szumigaj.

Program zebrania obejmował wiele zagadnień. Uczestnicy spotkania wspólnie z Prezes Koła wymienili się wieloma ważnymi informacjami, zarówno z obszaru działalności Stowarzyszenia, jak
i działalności szkół w warunkach pandemii.

Najważniejsze informacje, dotyczące omawianych zagadnień, to:

 • ZG SEP na Patrona Roku 2021 wybrał prof. Jerzego Ignacego Skowrońskiego, polskiego naukowca, specjalizującego się w zagadnieniach z zakresu techniki wysokich napięć, oraz materiałoznawstwa elektrotechnicznego, byłego wykładowcę i profesora Politechniki Wrocławskiej, doktora honoris causa tej uczelni.
 • Ze względu na zakaz organizowania zgromadzeń spowodowany pandemią, w roku 2020 zawieszony był konkurs na Najaktywniejsze Koło SEP. W roku 2021, po wprowadzeniu zmian do regulaminu konkursu, konkurs zostaje wznowiony.
 • Uczniowie uczestniczyli on-line w konkursie prac modelowo-konstrukcyjnych oraz konkursie Liga Mechaktroniki zorganizowanych przez Łódzkie Centrum Doskonalenia Nauczycieli
  i Kształcenia Praktycznego w Łodzi.
  Uczniowie z Zespołu Szkół Edukacji Technicznej im. Marszałka Józefa Piłsudskiego w Łodzi uzyskali III miejsce w kategorii: Pierwsze kroki.
  Podsumowanie konkursów odbyło się również on-line. Nagrody dla zwycięzców w konkursie zostały ufundowane przez OŁ SEP.
 • Odbył się także konkurs EUROELEKTRA. Etap II-go stopnia miał miejsce w Zespole Szkół Elektroniczno-Informatycznych w Łodzi im. Jana Szczepanika. Etap III-go stopnia został przeprowadzony w siedzibie OŁ SEP.
  Uczeń Zespołu Szkół Elektroniczno-Informatycznych w Łodzi uzyskał III miejsce w kategorii elektronicznej.
 • Wśród młodzieży szkolnej kontynuowano szkolenia i egzaminy kwalifikacyjne SEP.
 • Ze względu na pandemię zawieszone zostały spotkania członków MKP OŁ SEP i Koła Studenckiego przy PŁ.
 • Odbywa się nabór nowych członków do Kół Uczniowskich.
 • Trwają przygotowania do opracowania informacji do zakładki na stronie OŁ SEP adresowanej do młodych absolwentów.
 • Prowadzenie Kroniki Koła będzie kontynuowane.
 • W dniu 10.06.2021 r. odbyły się obchody Międzynarodowego Dnia Elektryka zorganizowane w formule zdalnej przez Zarząd Główny SEP.
 • Bardzo ciekawa była Konferencja Okrągłego Stołu, przeprowadzona także w formule zdalnej, przez Zarząd Główny SEP. Interesująca była Debata Młodych, która trwała 1 godzinę (cała Konferencja trwała ponad 5 godzin).
 • Członkowie Studenckiego Koła SEP przy PŁ zwyciężyli w konkursach przeprowadzonych podczas Podlaskich Dni Młodego Elektryka, które trwały dwa dni i zorganizowane były on-line przez Politechnikę Białostocką i Białostocki Oddział SEP.
 • Trwają przygotowania do udziału w Międzynarodowych Energetycznych Targach Bielskich ENERGETAB 2021, które odbędą się w dniach od 14-16 .09.2021 na terenie ZIAD Bielsko-Biała SA.
 • Koledzy z Zespołu Szkół Nr 2 im. Prof. Janusz Groszkowskiego w Pabianicach są autorami interesującego artykułu do Biuletynu Techniczno-Informacyjnego OŁ SEP pt. „Edukacja zdalna w Zespole Szkół Nr 2 w Pabianicach”.
 • W przeniesionym na wrzesień 2021 terminie, nastąpi wyjazd naukowo-techniczny do Gruzji.
 • W dniach 24-25.09.2021 r. odbędzie się VI Ogólnopolska Konferencja nt.: „Zanieczyszczenie światłem”, której organizatorami będą: Polskie Towarzystwo Astronomiczne, Politechnika Łódzka oraz Planetarium EC1, Centrum Nauki i Techniki EC1 w Łodzi.
  OŁ SEP objął Konferencję patronatem.
 • OŁ SEP podpisał porozumienie o współpracy z Firmą ART IN ENERGY Sp. z o.o. Przedmiotem porozumienia jest podjęcie współpracy w celu prowadzenia badań naukowych oraz opracowywania i wdrażania innowacji technologicznych i produktowych.
 • W roku 2022 rozpoczną się przygotowania do wyboru członków Zarządu OŁ SEP i Zarządu Głównego SEP.

Prowadząca zebranie Prezes Henryka Szumigaj oraz koleżanki koledzy, uczestnicy spotkania, złożyli na ręce kolegów z Zespołu Szkół Edukacji Technicznej im. Marszałka Józefa Piłsudskiego
w Łodzi podziękowanie dla pani Dyrektor Doroty Stefaniak za udostępnienie sali konferencyjnej na zebranie Międzyszkolnego Koła Pedagogicznego OŁ SEP.

Na następne zebranie, tym razem do Zgierskiego Zespołu Szkół im. Jana Pawła II w Zgierzu, zaprosił obecny na zebraniu Pan Dyrektor Arkadiusz Kędzierski.

Henryka Szumigaj