styczeń 2022
P W Ś C P S N
 12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31  

15 czerwca 2021 roku to data 35. Urodzin naszego Koła. 35 lat to piękny wiek! Jesteśmy z niego dumni!

Autor grafiki: Michał Oleski

Tym razem jednak nie było radosnych obchodów tego Jubileuszu, ponieważ w czasach pandemii SARS-CoV-2, która opanowała nie tylko nasz kraj, ale cały świat, obowiązywały różne obostrzenia sanitarne, utrudniające organizację większych spotkań grupowych.

Mamy jednak plany, że po zakończeniu pandemii, zorganizujemy tę odroczoną uroczystość jubileuszową i wspólnie z zaproszonymi gośćmi, w bliskości, będziemy świętować nasze piękne urodziny, ciesząc się również powrotem do normalności.

A tak niedawno uroczyście obchodziliśmy 30-lecie naszego Koła. W siedzibie Oddziału Łódzkiego SEP odbyło się spotkanie członków Koła z sympatykami i przyjaciółmi, w tym z przedstawicielami Zarządu Oddziału Łódzkiego SEP.

Były przemówienia uczestników spotkania, prezentacje o historii i działalności naszego Koła, ze szczególnym uwzględnieniem jego osiągnięć. Były dyplomy, listy gratulacyjne, podziękowania i upominki od Dyrektorów szkół macierzystych członków Koła.

Podczas uroczystości Koło otrzymało Złotą Honorową Odznakę SEP, nadaną przez Zarząd Główny Stowarzyszenia Elektryków Polskich, którą na ręce Prezes Koła – Henryki Szumigaj, wręczył Prezes Zarządu Oddziału Łódzkiego SEP – Władysław Szymczyk.

Pierwszemu Prezesowi Koła – Januszowi Moosowi, obecnie Dyrektorowi Łódzkiego Centrum Doskonalenia Nauczycieli i Kształcenia Praktycznego, wręczono medal imienia profesora Janusza Groszkowskiego.

Było pięknie i podniośle! Wszyscy z dumą wspominaliśmy naszą przeszłość i z nadzieją na dalszy rozwój naszej działalności, patrzyliśmy w przyszłość!

I ta przyszłość okazała się dla naszego Koła łaskawa! Kolejne lata przyniosły naszemu Kołu wiele nowych wyzwań i wiele nowych sukcesów. Wszystkie opisaliśmy w KRONICE KOŁA, która stała się istotnym miejscem utrwalania efektów naszych mniejszych i większych  przedsięwzięć oraz tych mniej ważnych i tych ważnych dokonań.

Mieliśmy tyle ambitnych planów! Niestety pandemia SARS-CoV-2, od marca 2020 roku, pokrzyżowała nam realizację tych planów. Oddaliła nas od siebie i spowolniła naszą aktywność. Kiedyś jednak ta pandemia się skończy i znowu wrócimy do normalnej działalności na rzecz uczniów, nauczycieli i środowiska edukacyjnego. Oby nastąpiło to jak najszybciej!

Opracowała: Alicja Oleska