wrzesień 2023
P W Ś C P S N
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
252627282930  

W dniach 13-15 września 2022 r., grupa członków Łódzkiego Oddziału SEP w tym: trzech  uczniów z ZS Nr 2 w Pabianicach, absolwent  ZZSP w Zgierzu oraz trzech nauczycieli, uczestniczyła
w wyjeździe na Międzynarodowe Energetyczne Targi Bielskie. Najważniejszym punktem programu trzydniowego wyjazdu było oczywiście zwiedzanie ekspozycji targowych, udział w konferencjach oraz rozmowy z wystawcami. W części turystycznej wyjazdu było zwiedzanie Radiostacji Gliwickiej, zespołu pałacowo – parkowego w Pławniowicach, ogrodów Kapias w Goczałkowicach Zdroju, miasta Cieszyna, a także wysłuchanie opowieści, połączonej z prezentacją multimedialną, z wyprawy Kol. Stanisława Burdy do Nepalu.

Na Targach swoje wyroby prezentowało 362 wystawców z 14 krajów Europy, Chin i Brazylii.
W Strefie Praktycznych Pokazów obejrzeliśmy zastosowanie drona do rozciągania linki między słupami WN i zawieszanie markerów na przewodach.

W Strefie Odnawialnych Źródeł Energii, zrealizowano pokazy przyjaznych dla środowiska urządzeń związanych z wytwarzaniem energii elektrycznej.

Była też Strefa Elektromobilności, gdzie oglądaliśmy stacje ładowania wytworzone przez różnych producentów oraz pojazdy elektryczne.

Po zwiedzeniu ekspozycji targowych przeprowadzony został konkurs „Zadbaj o swoją przyszłość”, którego uczestnikami byli uczniowie ZS Nr 2 w Pabianicach. Młodzież po zapoznaniu się
z regulaminem konkursu przedstawiła swoje spostrzeżenia dotyczące firm, produktów, katalogów wybranych produktów i kontaktów do przedstawicieli firm, które ją najbardziej zainteresowały.

Prezentacje konkursowe oceniła Komisji Konkursowa, w której zasiadali przedstawiciele różnych kół sepowskich. Laureaci konkursu otrzymali nagrody ufundowane przez OŁ SEP.

Udział w wyjeździe na ENEGETAB przyczynił się przede wszystkim do aktualizacji wiedzy na temat  najnowocześniejszych produktów stosowanych w energetyce, ale także do integracji środowiska członkowskiego i propagowania walorów SEP wśród młodzieży szkolnej.

Opracowała: Henryka Szumigaj

Foto: Henryka Szumigaj i Adam Pawełczyk