lipiec 2024
P W Ś C P S N
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031  

W dniach 11-13 września 2023 roku, członkowie Międzyszkolnego Koła Pedagogicznego, wraz u uczniami, wzięli udział w Międzynarodowych Targach Energetycznych ENERGETAB’2023 w Bielsku Białej.

W wyjeździe uczestniczyło 7 uczniów z Zespołu Szkół Politechnicznych im. Komisji Edukacji Narodowej w Łodzi, pod opieką kol. Witolda Jaroszewskiego oraz 3 uczniów
z Zespołu Szkół Ponadpodstawowych Nr 2 w Pabianicach, pod opieką kol. Marka Nagańskiego.

W programie pierwszego dnia wyjazdu znalazło się spotkanie integracyjne przy ognisku. W drugim dniu odbyło się zwiedzanie ekspozycji targowych, podczas którego uczestnicy wyjazdu poznawali prezentowane na stanowiskach ekspozycyjnych najnowsze produkty wystawców i nawiązywali kontakty z wystawcami. Uczniowie mieli za zadanie wybranie stanowiska, które ich najbardziej zainteresowało i zaprezentowanie go podczas konkursu: „Zadbaj o swoją przyszłość”. Konkurs ten jest stałym elementem wyjazdu na Targi do Bielska Białej.

Konkurs odbył się wieczorem po kolacji. W Komisji Konkursowej, której przewodniczył prezes Koła SEP Veolia, zasiedli obecni na wyjeździe prezesi kół Oddziału Łódzkiego SEP. Konkurs prowadziła Henryka Szumigaj – prezes Międzyszkolnego Koła Pedagogicznego SEP. Rolę obserwatorów konkursu pełnili pozostali uczestnicy wyjazdu.

Zwycięzcy trzech pierwszych miejsc otrzymali nagrody rzeczowe, w tym książkę: „Miałem ciekawe życie…Opowieści o prof. Michale Jabłońskim” pod redakcją Małgorzaty Galickiej-Jabłońskiej. Uczniowie zajmujący kolejne miejsca dostali natomiast książkę: „Analogowe przyrządy pomiarowe wielkości elektrycznych w historii rozwoju metrologii”, autorstwa Artura Szczęsnego i Zygmunta Kuśmierka oraz Biuletyn Naukowo Techniczny OŁ SEP.

Trzeci Dzień poświęcony był na zwiedzanie miejscowości Kromołów, gdzie są dwa źródła rzeki Warty, Jaskini Głębokiej w rezerwacie Góry Zborów, zamku w Bobolicach, przejście 2 km tzw. Grzędą Mirowską do zamku w Mirowie oraz na podróż powrotną do Łodzi.

Foto:  Marek Nagański

Opracowanie: Henryka Szumigaj, Alicja Oleska